POLECAMY

 

- Co zwiedzić ?
- Z życia Towarzystwa
- Zaproszenia/zapowiedzi
- Ciekawe miejsca/mapa regionu


- Śladami pierwszych Piastów
- Miejsca z historią
- Zamki, pałace i dwory
- Niepowtarzalna przyroda
- Kaplice, kościoły i nekropolie


- Szlakiem Powstania Wlkp.
- Ocalić od zapomnienia
- Legendy i mity
- Duchy, zjawy i upiory
- Skarby, sekrety i tajemnice


- Poszukiwania
- Badania, wystawy i wykłady
- Żywa historia
- Foto-wyprawa
- Kulinarnie i regionalnie


- Nad wodą
- Rowerem
- W drodze
- Na torach
- Wędrówki z historią


- Filmy
- Wydarzenia
- Festiwal Historyczny
- Ex Libris
- Polecamy

Historia
Kultura
Turystyka
Inne

[Dodaj swój artykuł]
„Pałac w Zakrzewie za dnia i nocą”. Zgłoś swój udział!
Przewodnik: Zamki, pałace i dworylipiec 13 2014 14:00:00
„Pałac w Zakrzewie za dnia i nocą”. Zgłoś swój udział!Takiego przedsięwzięcia jeszcze w naszym regionie nie było! Trzy wakacyjne plenery z fotografią, przyrodą i historią w pięknym zespole pałacowo-parkowym w Zakrzewie! Trzy weekendy z warsztatami fotograficznymi w XIX-wiecznych wnętrzach i pod okiem mistrzów fotografii! A wszystko to już w sierpniu! Nie zwlekaj – zapisy przyjmujemy do 24 lipca. Ilość miejsc ograniczona! Wystawa poplenerowa odbędzie się 21 września w pałacu w Zakrzewie!

Nie wiesz jak spędzić wakacje? Mamy dla Ciebie niecodzienną propozycję! Plener fotograficzno-historyczny pod hasłem „Pałac w Zakrzewie za dnia i nocą”. Po raz pierwszy w swojej historii, pałac w Zakrzewie otwiera swe podwoje dla miłośników fotografii. Wszyscy, którzy kochają robić zdjęcia i są chłonni dodatkowej wiedzy w zakresie fotografii, powinni przybyć w jednym z trzech sierpniowych terminów do pałacu w Zakrzewie.

Ten pionierski na skalę Wielkopolski i Kujawsko-Pomorskiego projekt poprowadzi dwóch mistrzów fotografii: Jerzy Andrzejewski i Władysław Nielipiński.

Dodatkową atrakcją tego fotograficzno-historycznego spotkania w murach pałacu w Zakrzewie będzie możliwość wykonania sesji zdjęciowej w XIX-wiecznym pałacu i otaczającym go 16-hektarowym parku (największym w naszym regionie). Najpiękniejsze fotografie zostaną wyeksponowane na wystawie poplenerowej zaplanowanej na niedzielę, 21 września. Wystawa połączona zostanie z koncertem piosenek okresu międzywojennego.

Program
W programie pleneru fotograficzno-historycznegoy „Pałac w Zakrzewie za dnia i nocą” przewidziano m.in. warsztaty fotograficzne (indywidualne porady), w tym zajęcia z fotografii architektury i krajobrazu oraz nocnego pejzażu; poznawanie tajemnic pałacu i parku; wyprawy krajoznawcze w okolice pałacu (Krąg Kamienny, Kuś – jedno z ostatnich w Wielkopolsce miejsc spalenia „czarownic”, Bieszczady Kłeckie, Wygon czy też Izba Tradycji i Pamięci Gminy Kiszkowo); historyczne gawędy przy ognisku związane z naszym regionem opowiadane m.in. przez znanego regionalistę Tadeusza Panowicza; czy też prezentacje multimedialne dotyczące zarówno fotografii, jak i naszej lokalnej historii.

Uczestnicy pleneru będą mieli także okazje spotkać się z gośćmi pleneru którymi będą znani historycy, pisarze, czy też twórcy ludowi.

Goście pleneru
Na każdy z sierpniowych weekendów zaproszeni zostaną specjalni goście, którzy opowiedzą o swoim odkrywaniu tajemnic i zagadek związanych z historią Polski! Będą to osoby wyjątkowe i znane w świecie miłośników historii! Więcej szczegółów wkrótce!

Terminy
Plenery w pałacu w Zakrzewie planowane są w trzech terminach: 1 – 3 sierpnia, 8 – 10 sierpnia i 14 – 16 sierpnia. Plenery rozpoczynać się będą w piątki o godz. 15.30 i potrwają do niedzieli do godz. 15.00. W każdym z plenerów będzie mogło wziąć udział 30 osób. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w plenerze.

Zakwaterowanie
Uczestnicy pleneru będą zakwaterowani na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie. Każdy będzie miał do dyspozycji pokój jednoosobowy z łazienką. Organizatorzy zapewniają uczestnikom plenerów pełne całodzienne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje), które będą podawane w pałacowej restauracji.

Koszt pleneru
Koszt każdego z trzech sierpniowych plenerów wynosi 580 zł (w tym wliczony jest nocleg i całodzienne wyżywienie) lub 450 zł dla osób „dochodzących” na plener (w tej kwocie wliczone są obiady i kolacje – bez śniadań i bez noclegu).

Wpłata musi być dokonana przed rozpoczęciem danego pleneru.

Zgłoszenia
Rezerwacja miejsc: promocja@turystykalokalna.pl (prosimy podać: imię i nazwisko, adres, telefon i e-mail, na który zostanie przesłany formularz zgłoszeniowy). Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 506 – 966 – 706.

Zapisy przyjmowane są do 24 lipca 2014 roku. Ilość miejsc ograniczona!

Prowadzący warsztaty fotograficzne
Jerzy Andrzejewski - znany fotografik, dokumentalista najważniejszych gnieźnieńskich wydarzeń, m.in. I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Jest również dokumentalistą architektury gotyckiej i romańskiej w Polsce i Europie. Fotografia jest jego życiową pasją - zawodowo zajmuje się nią od 1968 r. Aktualnie uczestniczy w zespole realizującym projekt naukowy „Ornamenta Poloniae Mediaevalia”. Sztuka średniowieczna na ziemiach polskich: katalog form i detalu na tle europejskim”. Jego archiwum fotograficzne zawiera kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, w tym m.in. bezcennych zabytków piśmiennictwa z Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie, jak i najcenniejszych eksponatów zgromadzonych w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, tysiące negatywów, setki płyt CD, kilkadziesiąt aparatów fotograficznych i to „coś” w oku, co pozwala zauważać więcej, a ostatecznie uwiecznić na fotografiach.

Władysław Nielipiński - to postać, którą zna każdy, kto poważnie zajmuje się fotografią w Wielkopolsce. Zdobywca wielu nagród w regionalnych i ogólnopolskich konkursach fotograficznych, a zarazem organizator wystaw, czy też szkoleń i warsztatów fotograficznych. Od 2002 r. instruktor ds. fotografii i filmu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Realizuje tam misję upowszechniania i popularyzowania fotografii jako dziedziny sztuki. Prowadzi nowatorską w formie działalność wystawienniczą pod nazwą „Objazdowa Galeria Wielkopolskiej Fotografii”. Jako animator kultury pracujący w WBPiCAK w Poznaniu wspiera, integruje i inspiruje do działania twórców, instruktorów fotografii i szerokie rzesze fotoamatorów.

J. Andrzejewski i W. Nielipiński potrafią godzinami opowiadać o swojej pracy, o fotografii, a swoje umiejętności chętnie przekazują innym. Dlatego warto wziąć udział w plenerze fotograficzno-historycznym w Zakrzewie.

Część historyczno-turystyczną pleneru poprowadzi Karol Soberski. K. Soberski - od 18 lat dziennikarz, wydawca portalu informacjelokalne.pl, portalu turystycznego piastowskakorona.pl i kwartalnika „Turystyka Lokalna”. Autor folderów turystycznych o gminach naszego regionu. Od zawsze pasjonat historii i turystyki. Tropiciel tajemnic związanych z naszą „małą Ojczyzną”, w szczególności tych z XIX i XX wiekiem. Współautor książki „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” oraz folderów promujących powiat gnieźnieński z cyklu „Tu powstała Polska”. Członek Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej i członek-założyciel oraz prezes Piastowskiego Towarzystwa Historyczno-Turystycznego.

Ramowy program pleneru
piątek
- godz. 14.30 – przyjazd i rejestracja uczestników
- godz. 15.30 – powitanie, przedstawienie planu zajęć
- godz. 16.15 – warsztaty
- godz. 18.30 – ognisko/kolacja – spotkanie z gośćmi pleneru
- godz. 21.00 – warsztaty
- godz. 22.00 – prezentacja multimedialna

sobota
- godz. 7.30 – pobudka
- godz. 8.00 – śniadanie
- godz. 9.15 – wycieczka krajoznawcza, zajęcia w terenie
- godz. 13.00 – obiad
- godz. 14.00 – warsztaty
- godz. 17.00 – zwiedzanie pałacu i parku
- godz. 19.00 – grill/kolacja – spotkanie z gośćmi pleneru
- godz. 21.00 – warsztaty/prezentacja

niedziela
- godz. 7.30 – pobudka
- godz. 8.00 – śniadanie
- godz. 9.15 – „Bitwa o skarby”
- godz. 10.00 – podsumowanie „Bitwy” - wręczenie nagród
- godz. 10.30 – warsztaty
- godz. 12.30 – obiad
- godz. 13.30 – oficjalne zakończenie i podsumowanie pleneru
- godz. 15.00 – wyjazd uczestników

(as)
Drukuj 1827 czytań . 0 komentarzy
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Zgłoś swój udział w Festiwalu Historycznym w pałacu w Czerniejewie! 21.02.2019 21:00 | [619]
Zgłoś swój udział w Festiwalu Historycznym ...
Kup książkę „Złoto Dziedzica” 20.02.2019 17:00 | [2292]
Kup książkę „Złoto Dziedzica”
Wspaniała uczta dla miłośników historii w pałacu w Czerniejewie! 15.02.2019 18:00 | [616]
Wspaniała uczta dla miłośników historii w p...
ORP Kujawiak - odkrywcy wraku dokonali ważnej rzeczy 12.02.2019 21:00 | [550]
ORP Kujawiak - odkrywcy wraku dokonali ważnej ...
Zwycięstwo powstańców na dworcu w Łopiennie zostanie upamiętnione! 12.02.2019 12:00 | [339]
Zwycięstwo powstańców na dworcu w Łopiennie...
Pierwszy w Wielkopolsce Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” już w marcu w Czerniejewie! 11.02.2019 13:00 | [457]
Pierwszy w Wielkopolsce Festiwal Historyczny ...
starsze >
Gmina Kiszkowo z Nagrodą Historyczną im. Franciszka i Antoniego Saskowskich! 03.02.2019 08:00 | [610]
Gmina Kiszkowo z Nagrodą Historyczną im. Fran...
Wstąp w szeregi Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”! 30.01.2019 10:30 | [1548]
Wstąp w szeregi Fundacji Historycznej „Przyw...
starsze >
   

 
Nazwa użytkownika

Hasło


Zarejestruj się | Odzyskaj hasło




Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Copyright © Turystykalokalna.pl 2015
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
8,817,299 unikalnych wizyt