Na rowerach pod żaglami
Dodane przez admin dnia Czerwiec 28 2015 14:30:00
Za nami Rajd Rowerowy pod Żaglami zorganizowany przez Stowarzyszenie pod Żaglami. W rajdzie uczestniczyło około 50 osób.
Treść rozszerzonaPrzed wyruszeniem w trasę odbyła się odprawa na której zapoznano wszystkich uczestników z planem trasy oraz zagadnieniami bezpieczeństwa. Pierwszym etapem rajdu rowerowego było zwiedzanie Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku. Kolejnym etapem naszego rajdu było gospodarstwo agroturystyczne Dom Stara Chata w Popielewie, gdzie uczestnicy przy ognisku posilili się pieczoną kiełbaską.

Po posiłku stowarzyszenie przygotowało dla wszystkich niespodziankę, rejs żaglówką po Jeziorze Popielewskim. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali „odblaskowe buźki”, mapę turystyczną Polski oraz broszurę informacyjną dotyczącą letniej akcji „Bezpieczna woda”, gdzie ogólnopolskim koordynatorem akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Zdrowia, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Po pobycie w gospodarstwie agroturystycznym, rejsie żeglarskim i zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia, ruszyliśmy do punktu docelowego rajdu - Trzemeszna. Pomimo początkowo zachmurzonego nieba, rajd udał się w pełni i zakończył się przy miłej aurze. Wszyscy dotarli do mety w dobrych humorach. W rajdzie rowerowym uczestniczyli mieszkańcy z Trzemeszna, Gniezna i Bydgoszczy.

Za uczestnikami rajdu podążał w samochód z obsługą techniczną, jako zabezpieczenie trasy rajdu i bezpieczeństwa uczestników.

Rajd rowerowy został dofinansowany przez Stowarzyszenie Światowid z Łubowa ze środków Unii Europejskiej osi 4 Leader PROW 2007-2013, działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.

Robert Nawrocki