Legenda o bestii gnieźnieńskiej spod Wzgórza Lecha...
Dodane przez admin dnia Lipca 26 2015 13:30:00
Tegoroczna Koronacja Królewska pełna atrakcji nie tylko bitewnych, obfituje również w widowiska i inscenizacje. Nie zabrakło też w programie spektakli dla dzieci, jedne bardziej rozbudowane, inne podobnie jak średniowieczne przedstawienia jarmarczne ubogie w środki teatralne a za to żywiołowe i pełne ekspresji.
Treść rozszerzona
Takim przedstawieniem była „Legenda o bestii gnieźnieńskiej spod Wzgórza Lecha, która święto jeziorko wychłeptała”. Główny aktor, narrator opowiada legendę o bestii bez żadnego sprzętu nagłaśniającego, tak jak to wyglądało w średniowieczu. W akcję wciąga nie tylko pomocnika, a raczej przede wszystkim dzieci z publiczności.

Pewne elementy jarmarczno-kabaretowe, sprawiły, ze spektakl był ciekawy nie tylko dla dzieci, które czynnie wzięły udział w przedstawieniu, ale też dla dorosłych, do których co jakiś czas opowiadacz i aktor puszczał oko.

Dobrze zagrana opowieść , bez zbędnego obładowania rekwizytami z prostą zabawną fabułą i elementami improwizacji podobała się nie tylko najmłodszym ale też ich rodzicom.

Jarosław Mikołajczyk