Najsmaczniejszy bigos pochodzi z Karniszewa!
Dodane przez admin dnia Luty 04 2016 12:00:00
Po dwóch latach przerwy, wczoraj odbyła się szesnasta edycja Zawodów Kulinarnych Gminy Mieleszyn. Tym razem tematem przewodnim był bigos, a spotkanie odbyło się w świetlicy OSP w Mieleszynie. Do „bigosowych” zmagań stanęło siedem zespołów: klubów seniora i kół gospodyń wiejskich. Po degustacji bigosu komisja konkursowa na czele z Januszem Kamiński, wójtem gminy Mieleszyn wybrała najsmaczniejszy bigos, którym okazał się ten przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Karniszewie!
Treść rozszerzona
Szesnasta edycja Zawodów Kulinarnych Gminy Mieleszyn odbyła się w świetlicy OSP w Mieleszynie, a do rywalizacji stanęło siedem drużyn. Były to Kluby Seniora z Łopienna i Mieleszyna oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Karniszewa, Łopienna, Mieleszyna, Przysieki i Sokolnik.

Tematem tych zawodów był bigos. Dlaczego? - Tematy są już określone na siedem edycji do przodu. Bigos jest częstą potrawą używaną w polskiej kuchni i w związku z tym nie było problemu namówić panie, by tym razem zrobić bigos – wyjaśnia pomysłodawca i koordynator, Adam Mucha, prezes Fundacji Serce – Ci Dice Tutto z Mieleszyna. - Panie bardzo chętnie przygotowały bigos do dzisiejszych zawodów, jak zresztą na każde nasze kulinarne spotkanie. W niektórych kołach robią wewnętrzne spotkania, przygotowują daną potrawą i tam wybierają tę najlepszą, która później trafia na nasz konkurs jako potrawa danego koła – dodaje i zapowiada, że kolejne spotkanie odbędzie się jesienią w Sokolnikach, gdzie gospodarzem będzie tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej...

Karol Soberski