Perliczka, polędwiczki, zupa dyniowa, żeberka... W Niechanowie degustowano regionalne potrawy
Dodane przez admin dnia Listopad 10 2016 10:00:00
Wczoraj członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Kobiet w Niechanowie w sali Gminnego Ośrodka Kultury po raz kolejny przygotowały pokaz i degustację potraw regionalnych.
Treść rozszerzona


Na pięknie przystrojonym degustacyjnym stole znalazły się smaczne potrawy, m.in. perliczka w morelach i migdałkach - zwycięzca lipcowego konkursu gnieźnieńskiego „Smaki, smaczki i przysmaki”, można było także posmakować polędwiczek w sosie kurkowym, zupy dyniowej z lanymi kluseczkami, smacznymi żeberkami w kapuście, roladką nadziewaną boczkiem, bułeczkami z masłem czosnkowym, a także klopsikami drobiowymi nadziewanymi brokułami, a na deser członkinie koła podały pyszny sernik, bajaderkę i szarlotkę.

Organizatorzy serdecznie dziękują gościom za przybycie i wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego pokazu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Eugeniuszem Zamiarem, wójtem gminy, proboszczem parafii Niechanowo – ks. Andrzejem Ziólkowski, przedstawicielami stowarzyszeń, Rady Sołeckiej, Kół Gospodyń Wiejskich, Gminnego Klubu Seniora „Róża” oraz członkinie koła.

(m/n)