„Skarb Dziedzica” - pełna sala, owacje na stojąco!
Dodane przez admin dnia Listopad 26 2016 12:00:00
Owacjami na stojąco i długą kolejką po wpis z autografem autora, tak zakończyła się oficjalna premiera pierwszej publikacji książkowej Karola Soberskiego. Blisko godzinne spotkanie poświęcono omówieniu kilku wątków, które zostały szczegółowo rozwinięte w wydanej książce, zgromadziło w sali widowiskowej Centrum Kultury eSTeDe ponad 150 osób! Potem nastał czas na zapowiedź kolejnych planów książkowych, których realizacja nastąpi już w 2017 roku.
Treść rozszerzona
W sali widowiskowej Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie odbyło się spotkanie autorskie z Karolem Soberskim, autorem książki „Skarb Dziedzica”, który tą publikacją zadebiutował na rynku wydawniczym. Książka wydrukowana na wysokiej jakość papierze kredowym, na 256 stronach, bogato ilustrowanych opisuje nieznane dotąd wydarzenia z pogranicza Wielkopolski i Pałuk. Podczas oficjalnej premiery książki na widowni zasiadło ponad 150 osób, a wśród nich starosta Beata Tarczyńska, prezydent Tomasz Budasz i senator Robert Gaweł. Spotkanie poprowadził poprowadził Dawid Jung, poeta, krytyk literacki i teatralny, badacz kultury, założyciel i redaktor naczelny ogólnopolskiego pisma literackiego „Zeszyty Poetyckie”.

Skąd wziął się w ogóle skarb, którego historię opowiada w swojej książce Karol Soberski? - Skarb został ukryty w okolicach Popowa Ignacewa w 1807 roku przez wojska francuskie wracające z bitwy pod Pruską Iławą. Oni wracali przez Łopienno, Mieleszyn i Popowo Ignacewo. Co dalej stało się z tym skarbem? Odpowiedź na to pytanie znajdą państwo w mojej książce – mówi Karol Soberski, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii, a także dziennikarz i redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl

Więcej tutaj