„Wielka ucieczka” - szukam rodziny Zygfryda Wawrzynkowskiego!
Dodane przez admin dnia Sierpień 14 2019 07:00:00
W 2020 roku na rynku wydawniczym pojawi się moja kolejna książka, nad którą od dłuższego czasu pracuję, zatytułowana „Wielka ucieczka”. Będzie ona opowiadała o dramatycznych wydarzeniach z września 1939 roku - uciecze Polaków sprzed niemieckich plutonów egzekucyjnych w Mielnie i w Kłecku. W książce będzie również wspomniana nieznana historia dwóch Polaków, którzy przez całą wojnę ukrywali się na strychach w Przysiece i Mielnie. Szukam też kontaktu z rodziną Zygfryda Wawrzynkowskiego, który 9 września 1939 r. uciekł znad Małej Wełny w Kłecku!
Treść rozszerzona
W związku z tą książka poszukuję fotografii osób, które zostały rozstrzelane 9 września 1939 roku w Mielnie. Poszukuję zdjęć: ks. Kazimierza Nowickiego z Paterka, Walentego Budnika z Popowa Ignacewa, Józefa Tackowiaka z Mieleszyna oraz braci Makarego i Jana Płoszyńskich z Wągrowca.

Szukam także fotografii mężczyzn, którzy wieczorem 9 września 1939 roku uciekli z grupy osób zaprowadzonej przez Niemców nad Małą Wełnę w Kłecku, gdzie mieli być rozstrzelani. Szukam zdjęć: Czesława Antoszewskiego z Kłecka, Wincentego Hybiaka z Kłecka i Ludwika Ćwiklińskiego z Janowca Wielkopolskiego.

Więcej tutaj