Magiczna premiera książki „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”
Dodane przez admin dnia Wrzesień 29 2019 20:00:00
Magiczne popołudnie i wieczór spędzili wczoraj w XVIII-wiecznym pałacu w Czerniejewie miłośnicy historii, turystyki i książek Karola Soberskiego. Okazją była premiera najnowszej pozycji „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”, która przyciągnęła do pałacu ponad 150 osób spragnionych dobrej książki o atrakcjach, ciekawych miejscach, zabytkach i tajemnicach naszego regionu. Do czerniejewskiej rezydencji przybyli goście z różnych stron Wielkopolski, ale też z Gdyni, Bydgoszczy, Warszawy, a nawet z Kazachstanu! Premierę książki w perfekcyjny sposób poprowadziła Agnieszka Ziebarth.
Treść rozszerzona
Sobotnie spotkanie w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie – które zgromadziło ponad 150 osób otworzyła Agnieszka Ziebarth, absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Bydgoskim. Bibliotekarka i miłośniczka literatury. W rozmowach o książkach wnikliwa obserwatorka z talentem do zadawania kontrowersyjnych pytań. Autorka projektu „Polski kryminał jest sexy”.

Po powitaniu gości, głos zabrał Karol Soberski, który szczególnie podziękował za obecność przedstawicielom Mecenasa Książki czyli firmie GTS Holding i Pałacowi Czerniejewie, a także instytucjom i samorządom, które wsparły finansowo wydanie tej książki.

Więcej tutaj