Nagromadzenie artystycznych talentów na scenie w Kłecku!
Dodane przez admin dnia Maj 26 2012 17:00:00
Pokazy ośrodków kulturalnych z Wągrowca, Słupcy, Wrześni, Obornik, Gniezna i młodych wykonawców z gminy Kłecko i Mieleszyn – takiego wydarzenia Kłecko jeszcze nie widziało. W sumie na scenie zaprezentowało się około 300 młodych artystów. Tym sposobem zainaugurowano dzisiaj Piastowski Festiwal Wodny „U źródeł polskości”, który odbywa się na plaży nad jeziorem Kłeckim. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal informacjelokalne.pl oraz piastowskakorona.pl.
Treść rozszerzona
Prezentacje kulturalne na scenie umiejscowionej na plaży nad jeziorem Kłeckim rozpoczęły się już o godzinie 10.00. Ideę zorganizowania tego typu przedsięwzięcia podkreślał w okresie przygotowywania Festiwalu Karol Soberski, pomysłodawca tej inicjatywy, redaktor naczelny portalu piastowskakorona.pl. - Na naszym Festiwalu nie zabraknie muzyki i tańca. Oprócz walorów turystycznych i historycznych naszego regionu, chcemy pokazać też dorobek ośrodków kultury i sześć takich placówek zaprosiliśmy do udziału w Festiwalu – dodaje K. Soberski.

W pierwszej kolejności swoje umiejętności zaprezentowali przedstawiciele Miejskiego Domu Kultury ze Słupcy, który do Kłecka przywiózł 25-osobowy chór „Kanon” i pięć wokalistek ze Studia Piosenki MDK. Następnie, sceną zawładnął Wrzesiński Ośrodek Kultury, który zaprezentował zespoły taneczne „Puls” i „Pulsik” oraz Wrzesińskie Studio Piosenki.

Po tych prezentacjach, nastąpił czas na zespół reprezentujący Pierwszą Stolicę Polski. I można z całą pewnością powiedzieć, że było to mocne, elektryzujące uderzenie, które z pewnością pobudziło publiczność, która coraz liczniej zaczęła wypełniać ławki znajdujące się przed sceną. O jaką kapelę chodzi? O „Fan – Art” z Centrum Kultury „eSTeDe”, legendę gnieźnieńskich lat 70 – tych. Obecny repertuar grupy obejmuje hity lat 70., 80. i 90., które artyści wykonują we własnych aranżacjach.

Z kolejną zmianą zespołu, przyszła ponownie kolej na grupy z poza terenu powiatu gnieźnieńskiego. Około godziny 13.00 swój dorobek artystyczny zaprezentowali przedstawiciele Obornickiego Domu Kultury. Na ich program składał się koncert 16-osobowej orkiestry „Brass Band”, która w swoim repertuarze miała m.in. motyw muzyczny ze znanej serii filmów o Jamesie Bondzie. Ponadto, barwy Obornik dzielnie reprezentowała grupa taneczna a także wokalistki.

Następnym zaplanowanym punktem Piastowskich Prezentacji Kulturalnych był pokaz przygotowany przez Miejski Dom Kultury z Wągrowca. I tutaj zaprezentował się chór „The Hoor”, zespół „Wind Brass Combo” oraz grupa taneczno-marszowa „Fart”. W prezentacjach wzięli udział także przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, którzy przygotowali spektakl pt. „Budzimy się do życia miłością”, który swoją premierę miał już w tym roku w sali widowiskowej ośrodka. Na scenie pokazały się sekcje wokalne MOK pod kierunkiem instruktor Agnieszki Żółtowskiej: „Debiut”, „Domino”, „Fantazja” oraz sekcja taneczne: „Arabeska” i „Lejdis Team”.

Spore wrażenie na zgromadzonej publiczności zrobił także pokaz grupy „Małych Polan” z gnieźnieńskiego MOK-u, którą prowadzi instruktor Maciej Kuźniewski. Swoje przysłowiowe „pięć minut” mieli także reprezentanci Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, który był współorganizatorem całego Festiwalu. Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać popularnych szant a także doskonale znanych przebojów muzyki popularnej, a więc „Baśka” zespołu Wilki czy też „Whisky” zespołu Dżem. Swoje artystyczne prezentacje na scenie przygotowali również przedstawiciele gminy Mieleszyn.

Paweł Brzeźniak