Tytuły „Promotora” wręczone!
Dodane przez admin dnia Styczeń 23 2012 13:00:00
Podczas niedzielnej Gali Finałowej Plebiscytu „Człowiek Roku 2011” oprócz nagród przyznanych przez Czytelników i redakcję informajcilokalnych.pl, wręczone zostały – po raz pierwszy – także nagrody ustanowione przez redakcję portalu turystycznego PiastowskaKorona.pl. Nagrody wręczyła Ewa Przydrożny, dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w Poznaniu.
Treść rozszerzona
- Trzy miesiące temu firma Media Lokalne, wydawca informacjilokalnych.pl uruchomiła portal turystyczno-historyczny PiastowskaKorona.pl. Portal nasz obejmuje sześćdziesiąt gmin, dziesięć powiatów z Wielkopolski, Pałuk i Kujaw. Portal PiastowskaKorona.pl poświęcony jest trzem branżom: historii, kulturze i turystyce. Portal jest całorocznym serwisem informacyjnym i praktycznym przewodnikiem po ziemiach związanych z początkiem Państwa Polskiego, jak również z rejonem walk Powstania Wielkopolskiego – mówi Karol Soberski, redaktor naczelny PiastowskiejKorony.pl. - A jako, że portal dotyczy historii, kultury i turystyki, przy okazji Gali Człowiek Roku, redakcja PiastowskiejKorony.pl postanowiła przyznawać własne nagrody: „Promotora Historii”, „Promotora Kultury” i „Promotora Turystyki”, honorując w ten sposób osoby szczególnie zaangażowane w promocję tych trzech dziedzin – dodaje.

Nagrody wręczyła Ewa Przydrożny, dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, która na wczorajszej uroczystości reprezentowała prezesa WOT-u - Tomasza Wiktora.

- Nagrodę i tytuł „Promotora Kultury 2011” postanowiliśmy wręczyć instytucji, której działalność może być wzorem dla wielu takich placówek – powiedział K. Soberski. Nagrodę tę przyznaliśmy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Gnieźnie. Z rąk E. Przydrożny nagrodę odebrał Paweł Kostusiak, dyrektor MOK-u. - Jestem zaskoczony tym wyróżnieniem i chcę tylko powiedzieć, że jest to wyróżnienie dla całego zespołu Miejskiego Ośrodka Kultury, jak również dla tysiąca ludzi, którzy przez cały tydzień uczestniczą w sekcjach i zespołach ośrodka kultury – podziękował P. Kostusiak. – To uhonorowanie jest skierowane w stronę sporej grupy ludzi zaangażowanych w wizerunek naszego ośrodka. Cieszę się, że działalność wielu sekcji, które wyjeżdżają do innych miast, także spoza naszego powiatu, została dostrzeżona. W ciągu tych wielu lat gnieźnieński MOK jest instytucją szanowaną i rozpoznawalną, co jest dużym atutem, za co dziękuję całej kadrze ośrodka - dodał.

Z kolei nagrodę i tytuł „Promotora Turystyki 2011” redakcja PiastowskiejKorony.pl postanowiła przyznać osobie, która już od dziesięciu lat zajmuje się zawodowo tą dziedziną, a jej efektywna praca jest dostrzegana także poza powiatem gnieźnieńskim.

- Jest mi niezmiernie miło wręczyć tytuł „Promotora Turystyki 2011” za twórcze uczestnictwo w rozwoju turystyki w powiecie gnieźnieńskim i na Szlaku Piastowskim, osobie, która jest mi osobiście znana, z którą od niedawna współpracuję. Jest to pani Agnieszka Rzempała-Chmielewska
– powiedziała E. Przydrożny.

Laureatka, wyraźnie wzruszona, powiedziała drżącym głosem: - Jestem tak zaskoczona tym wyróżnieniem, że szczerze mówiąc, nie wiem co powiedzieć. Aczkolwiek przychodzi mi jedna rzecz do głowy. Chciałbym podziękować aktualnemu szefowi panu staroście, ale i poprzednim starostom, którzy swoją mądrością i profesjonalizmem pozwalają w świadomości realizować swoje wizje.

A gdy emocje opadły powiedziała naszej redakcji: – Ta nagroda jest efektem pracy całego Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, wszystkich urzędników i osób wspierających. To bardzo miłe, że efekt zaangażowania, często bardzo heroicznego, został wyróżniony. Osobiście mogę powiedzieć, że na pewno nie spocznę na laurach i zamierzam dalej w sposób oddany pracować na rzecz powiatu gnieźnieńskiego.

Natomiast nagrodę i tytuł „Promotora Historii 2011 ” przyznano osobie, która stała czele projektu związanego z powstaniem wielkopolskim w Gnieźnie. - Tytuł „Promotor Historii 2011” został przyznany pani Piotrowi Robakowskiemu w dowód uznania za produkcję filmu pt. „Ruszyli! 28 grudnia 1918” - powiedziała E. Przydrożny. Sam laureat, obecny na Gali, w pewnym momencie musiał na chwilę opuścić MOK (poinformował o tym organizatorów) i dlatego nagrodę odebrał już po zakończeniu Gali. - Ta nagroda to wyróżnienie dla całego zespołu, który przygotowywał ten film – stwierdził P. Robakowski.

Wręczenie tytułów „Promotora” podsumowała E. Przydrożny. - Gratuluję wszystkim laureatom, przede wszystkim za to, że są wytrwali w swojej pracy. Osobiście znam tylko panią Agnieszkę, ale jestem przekonana, że pozostałe osoby, również są bardzo zaangażowane w swoją pracę. Słowo „promotor”, że ktoś zajmuje się promocją, a promocja to nie jest taka sztuka, że się robi pstryk i coś się dzieje. To są zwykle lata bardzo wytężonej i bardzo sumiennej pracy. Jeszcze raz gratuluję i życzę sukcesów i wytrwałości w dalszej pracy – podkreśliła E. Przydrożny.

(as)

Na ten temat:
Finaliści Plebiscytu „Człowiek Roku 2011” na dużym ekranie!
Ludzie Roku 2011 powiedzieli...
Czytelnicy Informacji Lokalnych wybrali! Nagrody w Plebiscycie „Człowiek Roku 2011” wręczone!