Specjalne koncerty na dla Mam!
Dodane przez admin dnia Maj 26 2012 23:45:00
Pierwsza edycja Piastowskiego Festiwalu Wodnego już za nami. Impreza, której towarzyszło hasło „U źródeł polskości”, odbywała się 26 maja, czy w Dniu matki. I o tym święcie Mam pamiętali organizatorzy i przygotowali swego rodzaju prezent dla wszystkich Mam, które tego dnia pojawiły się w Kłecku i w Mieleszynie. Tym upominkiem były dwa specjalne koncerty Samorządowej Orkiestry Dętej Miasta i Powiatu Gnieźnieńskiego. Jeden odbył się w samo południe na kłeckim Rynku, a drugi dwie godziny później na boisku szkolnym w Mieleszynie!
Treść rozszerzona
- 26 maja to Dzień Mamy stąd chcąc docenić wszystkie Mamy z naszej gminy, jak również wszystkie Mamy które przyjadą na nasz Festiwal postanowiliśmy zorganizować dla nich specjalny koncert. W sobotnie samo południe na Rynek w Kłecku wystąpiła Samorządowa Orkiestra Dęta Miasta i Powiatu Gnieźnieńskiego ze specjalnym koncertem dla wszystkich Mam – mówi Marek Kozicki, burmistrz gminy Kłecko, Mecenas Festiwalu. Z kolei o godz. 14.00 na boisku szkolnym w Mieleszynie odbył się koncert dla Mam z gminy Mieleszyn.

W trakcie obu koncertów Samorządowa Orkiestra Dęta Miasta i Powiatu Gnieźnieńskiego zagrała utwory z różnych gatunków muzyki, w tym takie specjalnie przygotowane na Święto Mam.

Przypomnijmy, że pomysł utworzenia gnieźnieńskiej orkiestry dętej zrodził się wiosną 2006 roku, ale dopiero z początkiem 2007 roku orkiestra oficjalnie rozpoczęła próby. Miejscem prób jest obecnie Centrum Kultury „Scena to Dziwna”. Zespół liczy 26 osób, a jego prezesem i kapelmistrzem jest Marcin Makohoński. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory patriotyczne, religijne, a także rozrywkowe. Dlatego też gnieźnieńską orkiestrę można usłyszeć zarówno podczas podniosłych uroczystości państwowych i religijnych, jak i na osiedlowych festynach.

(as)