Złoty Trzos dla Przemysława Walkowskiego z Poznania!
Dodane przez admin dnia Lipca 29 2012 17:00:00
Po raz szósty rozegrany został Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu. Turniej ten jest integralną częścią dwudniowej imprezy historycznej Koronacja Królewska. W tym roku do rywalizacji stanęło bliski 50 łuczników. Wygrał Przemysław Walkowski z Poznania.
Treść rozszerzona
Tegoroczna edycja Turnieju Łuczniczego o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników strzelania z łuku z terenu całej Polski. Do Gniezna zjechali łucznicy z Gdyni, Trzebieża, Poznania, Warszawy, Płocka, Rudy Śląskiej, Środy Wlkp., Łodzi, Wrocławia, Gdańska, Elbląga, Kielc, Olkusza, Biskupina, Poddębic, Zduńskiej Woli Wągrowca i oczywiście Gniezna. Głównym warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji było ukończenie 16 roku życia. Nie można też było być zawodnikiem wyczynowym w tej dyscyplinie sportu.

Uczestnicy turnieju oddawali strzały z łuku do tarcz z odległości: 15, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 m. Wygrywał ten, który uzyskał najlepszy wynik z największej odległości. W chwili jednak nie rozstrzygnięcia turnieju na odległości 70 m, byłaby zarządzona seria dodatkowa trzech strzałów. Do regulaminu dołączył w tym roku jeszcze jeden, nieplanowany, ważny punkt – to pogoda, a konkretnie padający ulewny deszcz, który na blisko godzinę przerwał zawody.

Ostatecznie po prawie czterogodzinnej rywalizacji pierwsze miejsce i Złoty Trzos (3500 złotych) wywalczył Przemysław Walkowski z Poznania. Drugi był Łukasz Nawalny z Łodzi. Najlepiej strzelającą białogłową była łodzianka Olga Świderska-Nawalny.

Organizatorzy również wyróżnili nagrodami rzeczowymi łuczników za najlepszy osiągnięty wynik na odległościach 25, 30, 40, 50, 60 metrów. Byli nimi Przemysław Walkowski z Poznania (30-60 metrów), Piotr Gonet z Wrocławia (40 metrów) oraz Dariusz Psiuk z Wrocławia (50 metrów). Kolejny turniej którego głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury już za rok.

Maciej Maciejewski