Piastowski Festiwal Wodny dla najmłodszych
Dodane przez admin dnia Czerwiec 02 2013 16:00:00
Za nami zajęcia dla najmłodszych realizowane - w ramach II Piastowskiego Festiwalu Wodnego „Z historią na fali” - przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna. A że Festiwal jest cykliczną imprezą turystyczno-historyczną, której ideą jest promocja regionu gdzie rodziło się Państwo Polskie, to nie mogło zabraknąć punktów programu w trakcie których nasi najmłodsi mieszkańcy mogli poznawać... historię Polski.
Treść rozszerzona
Z zaproszenia dyrektora biblioteki, Janusza Ambrożego i Karola Soberskiego, redaktora naczelnego portalu Piastowska Korona, do uczestniczenia w warsztatach skorzystały gnieźnieńskie przedszkola i szkoły podstawowe.

- Biblioteka wzięła udział w Piastowskim Festiwalu Wodnym i w związku z tym zaproponowała przeprowadzenie zajęć dla przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci mogły zapoznać się z książkami historycznymi, legendami, opowieściami o początkach państwa polskiego i regionu. Poprzez obyczaje, zwyczaje, symbolikę narodową uczyły się tego kim są, skąd się wywodzą, jaka jest ich przeszłość – mówi Magdalena Karpińska, prowadząca zajęcia.

Radości z włączenia się Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna w tegoroczny Festiwal nie kryje dyrektor Piastowskiego Festiwalu Wodnego, Karol Soberski.

- Tegorocznemu Festiwalowi towarzyszy hasło „Z historią na fali” dlatego bardzo się ucieszyliśmy, gdy gnieźnieńska biblioteka wyszła z pomysłem zorganizowania trwających prawie dwa tygodnie zajęć w czasie których najmłodsi będą mogli zapoznać się z historią Polski i z początkami naszego kraju. Dzieci nasze dzieje poznawały poprzez książki oraz poprzez różnego rodzaju zabawy z historią w tle – podkreśla K. Soberski.

Trzeba mieć nadzieję, że wysiłki prowadzących zajęcia, bibliotekarzy Ewy Jaworskiej i Magdaleny Karpińskiej, nie pójdą na marne, gdyż dzieci będą kontynuowały tradycje, które kiedyś przekażą następnym pokoleniom.

A już we wrześniu kolejne zajęcia z tego cyklu – w ramach II Piastowskiego Festiwalu Wodnego – tym razem dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

(as)

Na ten temat:
„Wszystkie drogi prowadzą do... Borzątwi!”
Pałac w Zakrzewie zachwyca!
Sekrety gnieźnieńskiego Archiwum prawie odkryte...
„Selmiai” i „Radvija” porwały publiczność! II Piastowski Festiwal Wodny zainaugurowany!