Tajemnicze fotografie. Gdzie wykonano te zdjęcie? Kogo one przedstawiają?
Dodane przez admin dnia Listopad 11 2013 12:00:00
Historia naszego regionu to podstawa działalności portalu PiastowskaKorona.pl. Dlatego staramy się wyjaśniać wszelkie zagadki, które zgłaszają nam Czytelnicy, lub do których sami docieramy. Tak jest i w tym przypadku. Nasz redakcyjny kolega, Szczepan Kropaczewski, jakiś czas temu, przygotowując się do wieczoru swojej poezji, i zbierając materiały do prezentacji wszedł w posiadanie dwóch zdjęć. Fotografii, które nas bardzo zaintrygowały.
Treść rozszerzona
- Zbierając materiały w moje ręce wpadły dwa zdjęcia, które publikujemy. Fotografie te były w posiadaniu moja ciotki , mieszkającej całe życie w Czerniejewie, która już niestety nie żyje, dlatego nie wiem, gdzie zostały one wykonane, ani kiedy je zrobiono – mówi Szczepan Kropaczewski. - Nie wiem również, czy zostały one zrobione na terenie dzisiejszej gminy Czerniejewo, czy też na terenie powiatu gnieźnieńskiego, dlatego zwracam się z prośbą do naszych Czytelników o pomoc w ustaleniu faktów - dodaje.

Apelujemy do Czytelników: może ktoś skojarzy te fotografie? Może spotkał się z podobnymi fotografiami? Szczególnie intrygujące jest zdjęcie przedstawiające wisielców. Gdzie zostało wykonano, kogo powieszono, kiedy to się stało?

Fotografie nie mają żadnego opisu, żadnych dat, dlatego prosimy naszych Czytelników o pomoc w ustaleniu faktów. Czekamy na wszelkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, które być może pomogą zlokalizować te fotografie w naszej historii.

Wszelkie informacje prosimy przesyłać na adres redakcja@piastowskakorona.pl z dopiskiem w tytule „Stare fotografie”. O wszystkich istotnych ustaleniach dotyczących tych fotografii będziemy na bieżąco informować.

(kfs)