Bajkowy urlop w Gnieźnie
Dodane przez admin dnia Lipca 27 2014 16:30:00
Dziś przy Katedrze Gnieźnieńskiej odbyła się wyjątkowa akcja promocyjna województwa wielkopolskiego. Od godziny 10.00 każdy z przechodniów mógł wziąć udział w konkursie „Zostań twarzą regionu” zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Zwycięskie zdjęcie z mieszkańcami Wielkopolski reklamować będzie nasz region na bilbordach w całym kraju. Do wzięcia udziału w konkursie gorąco zachęcała aktorka Joanna Koroniewska.
Treść rozszerzona
Akcja „Bajkowy urlop w Polsce” ma na celu promowanie krajowej turystyki i lokalnych zabytków. W każdym z 16 województw Polska Organizacja Turystyczna przeprowadza konkurs „Zostań twarzą regionu”, podczas którego przechodnie mogą wcielić się w bajkowe postacie i odgrywać scenki z rekwizytami. W Gnieźnie motywem przewodnim była „Alicja w krainie czarów”. Każdemu z uczestników, bądź grupie uczestników, podejmujących wyzwanie robione jest zdjęcie. Aby fotografia trafiła na bilbordy potrzebna jest tylko odrobina internetowych „lajków” i akceptacja jury. Promowanie rodzinnego regionu nie jest jednak jedyną nagrodą, zwycięzca akcji otrzyma także 2 tys. zł.

- Szukamy coraz częściej w reklamie form emocjonalnych do zainteresowania potencjalnego turysty, już prezentacja samych zabytków czy plansz nie wystarcza. Stąd ta kampania w kreacji bajkowej. Tłem, pretekstem do prezentacji poszczególnych województw są motywy z bajek. Przesłanie jest takie: odwiedź taki czy inny region, który będziesz potem wspominał tak jak wspominasz sobie dzisiaj bajki swojego dzieciństwa. Stąd ten slogan, „Bajkowy urlop w Polsce” – tłumaczy Bartłomiej Walas, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. - Tego typu wydarzenia odbywają się we wszystkich województwach. Projekt ma także formę zabawy, wciągnięcia mieszkańców w prezentacje, bycia dumnym ze swojego regionu, łączy się to z konkursem „Zostań twarzą regionu” – dodaje.

Z początku mieszkańcy Gniezna niezbyt chętnie brali udział w konkursie, jednak obecność gwiazdy przyciągała przechodniów. Zwłaszcza, że Joanna Koroniewska z ogromną otwartością i sympatią odnosiła się do gnieźnian. Chętnie pozowała do zdjęć i rozmawiała z fanami.

- Wydaje mi się, że ta akcja jest szalenie fajna, dlatego że zgadza się całkowicie z moim przekonaniem. Przekonanie mam takie, zwłaszcza odkąd urodziło się moje dziecko, że jednak fajnie jest spędzać czas i wakacje w Polsce. Mamy tak piękne miejsca, które są kompletnie nieznane. Z przyjemnością spędzam czas w Polsce i zazwyczaj mam taki uśmiech na twarzy, który często nie pojawia się kiedy wyjeżdżam za granicę. I gorąco polecam wszystkim spędzanie urlopu właśnie w Polsce a nie za granicą – zachęca aktorka.

Na konkursowej scenie stanęło dziś wiele osób, od wojów zmierzających na Plac Św. Wojciecha, poprzez zwykłych przechodniów czy turystów, aż do całych pielgrzymek. - Nie jesteśmy modelami, chociaż moja Beata jest jak modelka. Jednak pozowanie, żeby dobrze wypaść, nie jest takie łatwe, wymaga odrobinę wysiłku. Mamy nadzieję wygrać i zostać twarzą regionu – śmieje się jeden z uczestników konkursu, Michał Pater z Gniezna.

Wydarzenia transmitowane były na żywo na www.twarzregionu.pl . Na tej samej stronie internetowej będzie można również głosować na twarz, bądź twarze, Wielkopolski.

Justyna Markowska