Koronacja Królewska zainaugurowana!
Dodane przez admin dnia Lipca 26 2014 15:00:00
Impreza rozpoczęła się korowodem historycznym, po którym na Placu św. Wojciecha odbył się z VIII Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Królewskiego Grodu. Następnie Plac zaczął żyć jak wielkie obozowisko gdzie prezentowane jest życia w średniowieczu, pokazy uzbrojenia, codziennych zajęć, gier i zabaw, pokazy kulinarne i możliwość poznania smaków średniowiecza. Są też pokazy dawnych rzemiosł wraz z warsztatami wytwarzania biżuterii metodami historycznymi i prezentacją technik filcowania.
Treść rozszerzona
W programie imprezy znalazły się zarówno przedsięwzięcia znane już z lat poprzednich, jak i zupełnie nowe pomysły. – Koronacja Królewska to także okazja do podejmowania działań artystycznych, inspirowanych historyczną tradycją Miasta Królów. Mamy nadzieję, że gnieźnianie i nasi goście, jak co roku tłumnie wezmą udział w tym spotkaniu ze średniowieczną historią. Zapraszamy całe rodziny, bo każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada prezydent Jacek Kowalski.

Program tegorocznej Koronacji tutaj

Szczegółowe relacje z tegorocznych wydarzeń tworzących Koronację Królewską A.D. 2014 już wkrótce w naszym portalu! Zapraszamy na fotorelacją Jarosława Mikołajczyka z pierwszych chwil Koronacji!