Kruki walczyły o Miecz Bolesława Chrobrego!
Dodane przez admin dnia Lipca 27 2014 19:30:00
Jednym z najbardziej widowiskowych pokazów podczas tegorocznej Koronacji Królewskiej (oprócz pokazów szyków bojowych i bitwy w Obronie Wzgórza Lecha) był Turniej o Miecz Bolesława Chrobrego. Na Placu Świętego Wojciecha zmierzyli się najlepsi wojowie tegorocznego gnieźnieńskiego widowiska historycznego.
Treść rozszerzona
Docenić trzeba wojowników, którzy stanęli dziś w szranki nie tylko ze względu na ich umiejętności w posługiwaniu się mieczem, ale także za wytrwałość i niesłychaną odporność na dokuczliwy upał. W grubych strojach i kolczugach, uzbrojeni w ciężkie miecze walczyli o chwałę i tytuł najlepszego.

W finałowym starciu zmierzyło się dwóch wojowników z Bractwa Wojowników Kruki. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Bartias. Woj Hakon musiał zadowolić się drugim miejscem i nagrodą w postaci Pasa Bolesława Chrobrego.

- Poziom był bardzo wysoki, zwłaszcza, że większość pochodziła z Bractwa Wojowników Kruki, więc to zawsze sprawia sporo problemów. Turniej rozstrzygnął się wśród przyjaciół i zaprzyjaźnionych osób z innych drużyn – mówi zdobywca Miecza Bolesława Chrobrego „Bartias” Bartosz Jarmuż z Bydgoszczy należący do Bractwa Wojowników Kruki.

Na cześć najlepszego zawodnika zakrzyknięto parokrotnie „Sława!” po czym pokonani przez niego wojownicy unieśli go wysoko na tarczy. Miecz Bolesława Chrobrego wręczył wiceprezydent Gniezna Czesław Kruczek.

Justyna Markowska