„Mroki średniowiecza” na finał Koronacji Królewskiej!
Dodane przez admin dnia Lipca 27 2014 21:00:00
Koronacja Królewska dobiegła końca! Na jej zakończenie w niedzielne popołudnie przed zebranymi na Placu Świętego Wojciecha turystami i mieszkańcami Gniezna wystąpił Teatr Rozrywki „Trójkąt”. Troje aktorów zaprezentowało sztukę „Całkiem niedawno – czyli mroki średniowiecza”, skierowaną zarówno do dzieci jak i dorosłych.
Treść rozszerzona
Teatr „Trójkąt” z Zielonej Góry specjalizuje się w komediach, gdyż jak sami mówią nie ma nic przyjemniejszego niż rozśmieszanie ludzi. Z reakcji oglądających spektakl można śmiało stwierdzić, że tej przyjemności Beata Beling, Artur Beling i Mariusz Wasiewski, tworzący grupę, zaczerpnęli w Gnieźnie naprawdę dużo.

„Całkiem niedawno – czyli mroki średniowiecza” na przekór oklepanemu zwrotowi „dawno, dawno temu” w zabawny sposób łączy historię z dzisiejszymi problemami zwykłych ludzi. Sztuka skierowana została zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy odnalazł w niej coś dla siebie.

Dzieci cieszyła żywa gra aktorów, kolorowe stroje oraz śpiew i gra na średniowiecznych instrumentach. W przedstawieniu wykorzystano bowiem lirę anglosaską, wikińską cytrę i mandolę.

Dorośli odnaleźli natomiast w scenkach jarmarczno-średniowiecznego przedstawienia odniesienia do świata dzisiejszej polityki i gospodarki. Do starszej części publiczności dotarło zapewne ukryte przesłanie skeczu o wprowadzeniu podatku od mądrości, czyli historia o tym jak sprawić, by i podatki były wysokie i naród mądry.

Justyna Markowska