Pierniki, choinka i św. Mikołaj
Dodane przez admin dnia Grudnia 07 2014 12:00:00
W przed dzień Mikołajkowego wieczoru 5 grudnia w świetlicy wiejskiej w Gębarzewie - z inicjatywy sołtysa Tomasza Ryszczuka - odbył się kurs kulinarny, który poprowadziła lokalna kucharka Anna Brzoska. W zajęciach wzięło udział 30 osób.
Treść rozszerzona


Uczestnicy zabrali się do pracy. Podzieleni zostali na zespoły i po wytycznych głównej kucharki przystąpili do działania. Jednocześnie w świetlicy odbywały się jeszcze dwie inne imprezy. Dla przybyłych dzieci zaplanowano szereg atrakcji jak wykonywanie ozdób choinkowych, choinek z makaronu oraz śnieżynek z papieru. Maluszki mogły również uczestniczyć w tworzeniu w przepysznych pierników.
W wieczór Mikołajkowy uczestnicy kursu i dzieci zebrali się w pięknie przystrojonej świetlicy na zakończeniu kursu.

Jak to w mikołajkowy dzień bywa nie zabrakło również wizyty św. Mikołaja który dla najmłodszych uczestników wywołał na twarzy uśmiech.

Dziękuje Annie Brzoskiej za prowadzenie kursu kulinarnego, Ewie Ryszczuk, Monice Olejniczak, Agacie Sierakowskiej za prowadzenie zajęć dla dzieci. Danielowi Nowakowskiemu i Tomaszowi Słomian za pomoc techniczną. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby te wspólne spotkanie miało piękną oprawę i świąteczny nastrój.

Opr. Tomasz Ryszczuk